राप्तीसोनारीमा आजदेखि अध्यक्ष कप सुरु

बाँकेको राप्तीसोनारी गाउँपालिकामा आज(शुक्रबार) देखि ‘पन्ध्रौ राष्ट्रिपति रनिङ्ग शिल्ड छनौट प्रतियोगिता तथा पाँचौ राप्तीसोनारी गाउँपालिका स्तरीय अध्यक्ष कप—२०७९’ सुरु हुने भएको छ । राप्तीसोनारी गाउँपालिकाको आर्थिक सहयोग तथा नेपाल राष्ट्रिय माध्यमिक विद्यालयको आयोजनामा पालिका स्तरीय अध्यक्ष कप २०७९ हुन लागेको हो ।

बिहिबार पत्रकार सम्मेलनमार्फत प्रतियोगिताको सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको नेपाल राष्ट्रिय माध्यमिक विद्यालयका विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष तथा प्रतियोगिताको सञ्चालन तथा व्यवस्थापन समितिका संयोजक अर्जुन कुमार केसीले जानकारी दिए । प्रतियोगिताको सञ्चालन तथा व्यवस्थापन समितिका संयोजक अर्जुन कुमार केसीका अनुसार १४ वटा मावि र ५ वटा आविका ८ सय २८ जना विद्यार्थीहरु सहभागि रहेको बताए ।

‘टाढाबाट आउने विद्यालयहरुलाई आवाशको व्यवस्था सहित व्यवस्थापन गरिसकेका छौं उनले भने आज बिहान ७ बजेदेखि आवि तर्फको प्रतियोगिता सुरु हुनेछन् ।’ प्रतियोगितामा प्रथामिक उपचारका लागि एम्बुलेन्स र सुरक्षा निकायका प्रमुखहरुसंग समेत समन्वय भइरहेको संयोजक केसीले बताए । प्रतियोगिताको खेल तालिका समेत सार्वजनिक गरिएको छ । प्रतियोगितामा अध्यक्ष कपका लागि ५१ सामुदायिक र ७ संस्थागत गरी ५८ वटा विद्यालयहरुले खेलकुद प्रतियोगितामा भाग लिएका छन् । आयोजकका अनुसार आज बिहान गाउँपालिका प्रमुख तप्त पौडेलद्धारा उद्घाटन गर्ने जानकारी दिएका छन् ।

यस्तै प्रतियोगिताको सञ्चालन तथा व्यवस्थापन समितिका सदस्य ओम प्रकाश थापाले १ सय, २ सय, ३ सय, ४ सय, ८ सय, ४ गुणा १ सय,४ गुणा ४ सय, लङ्गजम्प, हाइजम्प, ट्रिप्लजम्प, ज्याभिलिन र सटपट खेलमा प्रतिपस्र्धा हुने बताए । प्रतियोगितामा उत्कृष्ट हुने बालबालिकाहरुलाई मेडल ट्रफि र प्रमाणपत्र रहेको छ ।

पौडेलद्धारा उद्घाटन गर्ने
राप्तीसोनारी गाउँपालिकाका प्रमुख तप्त पौडेलले खेलकुद प्रतियोगिताको उद्घाटन गर्ने भएका छन् । बिहिबार पत्रकार सम्मेलनमा प्रतियोगिता सञ्चालन तथा व्यवस्थतापन समितिका संयोजक अर्जुन कुमार केसीले पालिका अध्यक्ष तप्त पौडेलद्धारा ‘पन्ध्रौ राष्ट्रिपति रनिङ्ग शिल्ड छनौट प्रतियोगिता तथा पाँचौ राप्तीसोनारी गाउँपालिका स्तरीय अध्यक्ष कप—२०७९’को उद्घाटन हुने बताएका थिए । स्थानीय स्तरका खेलाडीहरुको मनोबल बृद्धि गराउने तथा खेलाडी उत्पादन गर्ने उद्धेश्यले प्रतियोगिताको आयोजना गरिएको अध्यक्ष केसीले बताए । प्रतियोगिता माघ ६ गते देखि ९ गते सम्म सञ्चालन हुनेछ । प्रतियोगिता सञ्चालनको लागि ६ लाख भन्दा बढि खर्च लाग्ने अनुमान गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया